Цікаві факти про книги та письменників



     Представляємо цікаві факти про Івана Франка з його життя та біографії 



Чи знаєте ви, що на честь письменника названо безліч вулиць не тільки на території України? Виявляється, в Казахстані, Росії і навіть Канаді існують вулиці з назвою “Франко”. Незважаючи на всю серйозність і відповідальність, якими володів Франко, в дитинстві його улюбленим заняттям була їзда на велосипеді. Йому подобалося відправлятися в далеку поїздку за грибами або ж на риболовлю. Франко досить рано позбувся своєї родини, і мати, і батько покинули цей світ, коли Іван ходив ще в школу. Тому його вихованням, в основному, займалася школа-інтернат, яка вже дуже докучала своїми методами  жорстокості.   Франко, будучи учнем гімназії, зміг зібрати величезну бібліотеку книг, яка вміщала в себе більше 500 примірників творів, як української літератури, так і німецької, польської та інших європейських мов. Більш того, деякі твори він переклав українською мовою, а також написав кілька сюжетних оповідань польською і німецькою мовами. Великий письменник, літератор і критик встиг відвідати за час свого життя і «стіни, оковані в кайдани» — Іван сидів у в’язниці майже цілий рік. Він не зробив нічого кримінального, на його рахунку не було діянь, які потрібно було б розглядати в стінах охоронців правопорядку. Однак, через те, що Франко мав волелюбні звичаями письменницького мистецтва і знаходився в хороших відносинах з молоддю, владі це було не «за смаком». Довелося вживати термінових заходів — закривати у в’язниці з волоцюгами. Після того, як Франко провів дослідження і видав про Міцкевича, на його письменницьке життя в Польщі було накладено вето. Іван Франко тісно співпрацював з Шевченком. Крім того, він був і редактором «Літературно-наукового Вісника»,  який належав товариству великого Кобзаря.
 П’ять маловідомих фактів з життя Івана Франка: Всі ми знаємо яким поліглотом був Франко, він першим зумів перекласти на українську мову «Капітал» К. Маркса. Не був атеїстом, хоча до церковних догм ставився критично. Релігію сприймав, як духовну спадщину народу. Сам співав у церковному хорі. Володів 14-ма мовами, перекладав українською з 48 мов, у тому числі і з східних. Коли у Львівському університеті не зміг отримати професорську посаду, став заробляти на життя журналістикою. Останні 7 років життя провів з паралізованою правою рукою, через,  що довелося писати лівою або диктувати твори помічникам. Був затятим рибалкою, умів плести сітки для ловлі риби. І під кінець, декілька компрометуючих фактів про Івана Франка, які я зустрів на просторах інтернету: Франка похоронили в чужому склепі, аж з часом його останки перенесли в окрему могилу. 



21 березня - Всесвітній день поезії

Ми вітаємо усіх читачів зі святом: 21 березня 

відзначається Всесвітній день поезії. Свято було 



засновано за ініціативою ЮНЕСКО в 1999 році.








                                     19  березня 2015 рік

Сьогодні виповнюється 85 років геніальній поетесі,

громадській діячці, митцю нації - Ліні Костенко.




Життя пройде, немов вода, і відцвіте, немов вишнева гілка... в житті одна помилка — не біда, біда, коли усе життя — помилка.  

                                                            Ліна Костенко


Богдан Ступка  читає вірш Ліни Костенко "Крила"





   

Немає коментарів:

Дописати коментар